رییس کمیسیون توسعه و عمران توس (نام شهر) شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اقدام مدیریت شهری برای احیای توس (نام شهر) از پهلوانی‌های شاهنامه چیزی ناچیز ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، مسعود ریاضی در اجلاس هم‌اندیشی انعقاد تفاهم‌نامه اشاعه و آبادنی مجموعه شهر تاریخی طوس با منظور پاسداشت ارزش‌های فرهنگی و تاریخی بیان کرد: امیدواریم با تدبیر و خردورزی بتوانیم مایه آبادنی سرزمین توس (نام شهر) باشیم چرا که سالهاست از فرمان تاریخی رهبر برای احیای توس (نام شهر) ماضی ولی بنا به دلایلی نتوانسته اتفاقات مهمی در این منطقه شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: کل مسئولان به احیای این شهر تاریخی علاقه‌مند بودند اما نقطه پیوست پیدا نمی‌شد؛ همچنین از طرفی بازرسی بر آن با سازمان میراث فرهنگی است که این اقدام نیز به علت اعتبار کم میراث فرهنگی میسر نبود.

رییس کمیسیون گسترش و عمران توس (نام شهر) شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: این تفاهم‌نامه به عنوان پایلوت از جلوخوان آرامگاه فردوسی ابتدا می‌شود و در مراحل بعدی اشاعه پیدا خواهد کرد.

ریاضی تصریح کرد: اقدامی که امروز در مدیریت شهری برای آرامگاه فردوسی و شهر توس (نام شهر) رویداد می‌افتد از پهلوانی پهلوان‌های شاهنامه چیزی مختصر ندارد.